Slovacia U21 4-3 România U21. Zlătneanul Andrei Mărginean a intrat în repriza secundă

România U21 a pierdut, marți, scor 3-4, contra Slovacia, în al doilea amical al lunii iunie. O confruntare în care zlăteanul Andrei Mărginean a fost introdus în minutul 73.

România U21 a condus cu 3-1, după golurile lui Markovic (24, 48), Corbu (33), slovacii deschizând scorul prin Tucny (17).

Slovacia a redus rapid din diferența de două goluri, prin Vojtko (53 – penalty), urmat de un final de partidă perfect, perioadă în care a fost și Andrei Mărginean pe teren, Kelemen (80) și Kapraik (83) aducând victoria.

„Tricolorii” mici sunt la a două înfrângere consecutivă, după cea cu Georgia U21, cealaltă organizatoarea CE U21 2023, având o singură victorie anul acesta, contra Finlanda U21.