Sebeșul a găzduit Festivalul de muzică ușoară și folk ”Universul copilăriei”. Lista câștigătorilor!

festival sebesÎn perioada 23 – 25 iunie 2017, a avut loc, la Sebeș, Festivalul de muzică ușoară și folk ”Universul copilăriei”. Evenimentul este organizat de Clubului Copiilor Sebeș, sub egida Ministerului Educaţiei Naţionale, cu sprijinul Primăriei Municipiului Sebeș și al  Consiliului Local al Municipiului Sebeș, în parteneriat cu Centrul Cultural „Lucian Blaga” și Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș.

Au participat interpreţi de la: Clubul Copiilor Moinești, Clubul Copiilor Târgu Ocna, Clubul Copiilor Dorohoi, Clubul Copiilor Pașcani, Palatul Copiilor Brașov, Clubul Copiilor Victoria, Palatul Copiilor Râmnicu Vâlcea, Clubul Copiilor Hunedoara, Palatul Copiilor Alba Iulia și Școala de folk ”Vârstele copilăriei” Sebeș.

universul copilarieiAu susținut recitaluri: Ovidiu Mihăilescu, Daniel Avram și Gino.

Presedintele juriului, doamna Manuella Popescu, producător Radio România Actualități.

Director festival: prof. Corina Cotea.

Sponsorii evenimentului: Alpin 57 Lux, SC Ciserom SA, SC Romaqua, SC Paema Electronics SRL, SC Elis Pavaje, SC Agressione SRL Sebeș.

 

Lista câștigătorilor

 

PREMIERE

FOLK INTERPRETARE

NR. CRT. NUMELE ȘI PRENUMELE UNITATE/ PROF. COORDONATOR

 

PREMIU

 

Categoria 8 – 10 ani  
1 BELCIU CARLA SEBES

CORPODEAN CORINA

PS

 

2 ANGHEL ROXANA SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

PS

 

3 MARIȘ MARIA PALATUL COPIILOR ALBA IULIA I

 

4 POPA IOAN ANDREI CC MOINEȘTI

MOȚEI TOADER

II

 

5 ARICIU CĂLIN PALATUL COPIILORM RÎMNICU VÎLCEA

BALDOVIN VALENTINA

III
Categoria 10 – 14 ani  
1 UNGUREANU EDUARD PC BRAȘOV

PREDA SILVIA

M

 

2 MUNTEAN ANDREEA PC ALBA IULIA

AVRAM DANIEL

 

II

3 DRAGAN RALUCA PC ALBA IULIA

AVRAM DANIEL

 

M

4 RADU DANIELA CLUBUL COPIILOR TÂRGU OCNA

TELEAGĂ MIHAI

 

I

5 MARIȘ MARIA PC ALBA IULIA

AVRAM DANIEL

 

 

6 OLTEAN IULIA SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

 

 

7 BLAGA REBECA SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

 

PS

8 RONCEA MATEI SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

III

 

9 GHEORGHIOIU RALUCA SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

 

 

Categoria 14 – 18 ani  
1 CHIȚU ILINCA PC BRAȘOV

PREDA SILVIA

 

II

2 ABRAHAM RADINA PC BRAȘOV

PREDA SILVIA

I

 

3 GOȘA SERBAN PC ALBA IULIA

AVRAM DANIEL

TROFEUL

UNIVERSUL COPILĂRIEI

4 OLTEAN DIANA SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

 

PS

5 CANDREA MONICA SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

III

 

6 HUȘANU ANDREEA CC MOINEȘTI

MOȚEI TOADER

 

 

 

 

FOLK CREAȚIE

NR. CRT. NUMELE ȘI PRENUMELE UNITATEA/

PROF. COORDONATOR

PREMIUL

 

1 OLTEAN DIANA SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

 

III

2 CANDREA MONICA SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

II

 

3 COMĂNESCU RADU MOINEȘTI

MOȚEI TOADER

I

 

 

FOLK GRUPURI

NR. CRT. NUMELE GRUPULUI COMPONENȚA GRUPULUI UNITATE/

 PROFESOR COORDONATOR

 

PREMIUL

Categoria 10 – 14 ani  
1 DUET

SEBES

OLTEAN DIANA

BLAGA REBECA

SEBES

CORPODEAN CORINA

 

II

2 DACII LIBERI

 

RADU DANIELA

SLABU IONUȚ

RUSU CRISTIAN

CAPĂTĂ ȘTEFAN

CC TG. OCNA

TELEAGĂ MIHAI

 

III

Categoria 14 – 18 ani  
3 CLUBUL

DE FOLK

DOROHOI

CUSTIN ADELINA

IVANOV SABINA

MIHAI MIRUNA

MIHALACHE ANDRA

TANASA ANTONIA

CC DOROHOI

MIHAI PAUL CIPRIAN

 

I

4 DUET

 

GHEORGHIOIU RALUCA

CANDREA MONICA

 

 

SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

 

II

5. H&B

 

HUȘANU ANDREEA

BELCIU ADELINA

 

 

CC MOINEȘTI

MOȚEI TOADER

 

III

 

MUZICĂ UȘOARĂ INTERPRETARE

 

NR. CRT. NUMELE ȘI PRENUMELE UNITATE/

PROF. COORDONATOR

PREMIUL
Categoria 7 – 10 ani  
1 BELCIU CARLA SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

M

 

2 ANGHEL ROXANA SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

 

M

3 GUȘEILĂ DRAGOȘ CC VICTORIA

HALMAGIU MIHAI

II

 

4 RÂPEAN SARA MARTINA CC VICTORIA

HALMAGIU MIHAI

 

III

5 SĂLCUDEAN ALEXANDRA CASA DE CULTURĂ CUGIR

BACĂINȚAN CORINA

I

 

Categoria 10 – 14 ani  
1 IVANOV SABINA CC DOROHOI

MIHAI PAUL CIPRIAN

 

II

2 ARICIU CĂLIN PC RÂMNICU VÂLCEA

BALDOVIN VALENTINA

 

 

3 MIHALCEA IULIA PC RÂMNICU VÂLCEA

BALDOVIN VALENTINA

 

 

4 OLTEAN IULIA SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

M

 

5 UNGUREANU EDUARD PALATUL COPIILOR BRAȘOV

PREDA SILVIA

 

I

6 ZAHARIA IOANA CC VICTORIA

HALMAGIU MIHAI

 

M

7 CAPRACEA ALEXANDRA CC HUNEDOARA

BACIU ANDREEA

 

 

8 GRUIAN AMALIA CASA DE CULTURĂ CUGIR

BĂCĂINȚAN CORINA

III

 

Categoria 14 – 18 ani  
1 MIHALACHE ANDRA-ELENA CC DOROHOI

MIHAI PAUL CIPRIAN

II

 

2 LUPEAN OANA SEBES

CORPODEAN CORINA

 

 

3 COCOȘ ANAMARIA CC VICTORIA

HALMAGIU MIHAI

III

 

4 MARINESCUN OANA CC HUNEDOARA

BACIU ANDREEA

M

 

5

 

MOGA DENISA SEBES I

 

 

MUZICĂ UȘOARĂ GRUPURI

NR. CRT. NUMELE GRUPULUI COMPONENȚA GRUPULUI UNITATE/

PROFESOR COORDONATOR

PREMIUL

 

Categoria 10 – 14 ani  
1 GRUP VICTORIA

 

 

RÎPEAN SARA

BÎRSAN ADRIANA

FOGOȘ ANA LIA

CC VICTORIA

HALMAGIU MIHAI

 

II

2 DUET

VICTORIA

  CC VICTORIA

HALMAGIU MIHAI

I
3 PRIETENII

MUZICII

  PALATUL COPIILOR BRAȘOV

PREDA SILVIA

 

III

 

 

 

Despre Redacția ProAlba 31360 Articles
Contact: office@proalba.ro | 0740.430.128

Fii primul care comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată


*