România, umilită din nou de Muntenegru. Aiudeanul Andrei Rațiu, rezervă

România a suferit o nouă umilință în fața Muntenegrului, marți, scor 0-3, pe Giulești, în etapa a 4-a din Nations League, League B.

Chiar dacă „tricolorii” au avut un joc puțin mai bun, cu posesie mai mare, dar fără ocazii importante de gol, muntenegrenii au deschis scorul pe finalul reprize, prin Mugosa, în minutul 42. Același Mugosa a mai marcat în repriza secundă în minutele 56 și 63, bifând un hattrick și o nouă victorie pentru naționala lui în fața României. Aiudeanul Andrei Rațiu a fost rezerva neutilizata.

După 4 etape scurse, România este pe ultima poziție, cu 3 puncte, șansele de retrogradare fiind foarte mari, Finlanda fiind la un punct, iar meciul direct cu ei este în deplasare. Ultimele 2 meciuri se vor juca în septembrie 2022.