Polițiștii blăjeni au reținut un bărbat cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de evadare

La data de 12 ianuarie 2025, polițiștii Secției 5 de Poliție Rurală Blaj au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat de 38 de ani, din localitatea Bucerdea Grânoasă, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de evadare.

În noaptea de 11/12 ianuarie 2025, polițiștii l-au identificat pe bărbatul de 38 de ani, în timp ce se afla pe DN 14B, în calitate de pieton, acesta încălcând obligația de a nu părăsi imobilul în care s-a dispus să execute măsura preventivă a arestului la domiciliu.

Acesta a fost depus în Centrul de Reţinere şi Arestare Preventivă din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Alba.

În cursul zilei de 13 ianuarie 2025, acesta va fi prezentat procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Blaj, în vederea dispunerii măsurilor legale.

Despre Redacția ProAlba 40635 Articles
Contact: office@proalba.ro | 0740.430.128

Fii primul care comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată


*