În luna februarie, cinematograful Dacia din Alba Iulia le-a pregătit iubitorilor de film o serie de proiecții nemaipomenite. Cei interesați pot găsi mai jos lista filmelor pe care le pot viziona, orele de difuzare, precum și prețul biletelor.
07 – 12 februarie: Trăind printre demoni – SUA / The Conjuring / 1h,46/ horror, thriller
Doi specialişti în paranormal, Ed şi Lorraine Warren, sunt chemaţi de familia Perron, terorizată de prezenţa unor spirite întunecate la ferma lor. Forţaţi să confrunte puternicul demon, cei doi au de-a face cu cel mai terifiant caz din carierele lor.
regia: James Wan
cu: Vera Farmiga, Patrick Wilson
ore difuzare: 15; 17,30; v,s,d: 15; 17,30; 20/ joi inchis/redus ora 15/ pret 6 si 4 lei
14 – 19 februarie: Grudge Match: Faceţi pariurile – SUA / Grudge Match /1h,53/ AP-12/ comedie, sport
În Grudge Match: Faceţi pariurile, Stallone şi De Niro sunt doi pugilişti veterani a căror rivalitate a devenit celebră dincolo de graniţa sportului. În anii de glorie, niciunul dintre ei nu a reuşit să-şi dovedească supremaţia în faţa celuilalt.
regia: Peter Segal
cu: Sylvester Stallone, Robert De Niro
ore difuzare: 15; 17,30; v,s,d: 15; 17,30; 20/ joi inchis/redus ora 15/ pret 6 si 4 lei
21 – 26 februarie: Mereu în offside – SUA / Playing for Keeps / /AG / comedie, romantic
Faceţi cunoştinţă cu George Dryer (Gerard Butler), un cunoscut fotbalist în tinereţe, acum aproape falit. S-a întors în orăşelul de provincie McLean, Virginia ca să îşi îmbunătăţească relaţia cu fiul său de nouă ani, Lewis (Noah Lomax), pe care l-a văzut destul de rar de când s-a despărţit de mama sa, Stacie (Jessica Biel).
regia: Gabriele Muccino
cu: Gerard Butler, Uma Thurman, Jessica Biel, Catherine Zeta-Jones
ore difuzare: 15; 17,30; v,s,d: 15; 17,30; 20/ joi inchis/redus ora 15/ pret 6 si 4 lei
28 – 05 martie: Ultima redută – SUA / The Last Stand / 1h,47 / N-15 / acţiune, crimă, thriller
The Last Stand spune povestea lui Ray Owens (Arnold Schwarzenegger), un şerif hotărât să ţină piept cu orice preţ traficanţilor de droguri care-şi fac de cap pe teritoriul său.
regia: Jee-woon Kim
cu: Arnold Schwarzenegger, Jaimie Alexander, Genesis Rodriguez
ore difuzare: 15; 17,30; v,s,d: 15; 17,30; 20/ joi inchis/redus ora 15/ pret 6 si 4 lei
Fii primul care comentează