Un nou succes pentru sportivii „Snow Wolves Trascău Zlatna”. Clasare pe podium la competiția internațională „Drumul Romanilor” (foto-video)

Concursul internațional de atelaje trase de câini “Drumul Romanilor 3.0”, din Pasul Tihuța, s-a încheiat cu noi rezultate bune pentru sportivii clubului „Snow Wolves Trascău Zlatna”. Astfel, la categoria C1 (4 husky siberian), Alexandru Achim a ocupat locul al doilea, în timp ce la categoria C2 (3 Malamut de Alaska), Daniel Tentiș s-a clasat pe cea de-a treia poziție din clasament. Din staff-ul clubului zlătnean au mai făcut parte Oana Vlăzan și Mădălina Mișu, în calitate de handleri. “Mulțumim tuturor celor care ne-au sprijinit, în special Asociației Chinologice Bistrița-Năsăud, prietenilor care ne-au fost alături dar și celor care au organizat acest eveniment.”, au transmis reprezentanții clubului zlătnean.