Triumf pentru sportivii din Alba la turneul de tenis Trofeul Pro As desfășurat la Mediaş

tenisAlexia Mărginean, de la Tenis Club Sun Alba Iulia, şi-a adjudecat Trofeul Pro As la categoria 10 ani fete după ce a învins-o in finala turneului de la Mediaş pe Ana Maria Hosu – de la CSU Târgu Mureş. Alexia Mărginean şi-a respectat statutul de principală favorită la câştigarea acestui concurs. Triumf şi pentru Lucian Codea, de la Asociaţia Clubul de Tenis Alba-Cugir, la 12 ani băieţi. Lucian Codea l-a învins în finală pe favoritul 1, Cezar Lupean, de la CS Harnut Radu Tenis Club Cluj. Alexia Negrescu, de la Tenis Club Sun Alba Iulia, a încheiat pe locul 2 întrecerea de la categoria 12 ani fete, după ce a pierdut doar în finală, în faţa principalei favorite, Daniela Bereanu, de la CSM Reşiţa. La rândul său, Cristian Florea – de la Tenis Club Sun Alba Iulia – a fost a treia în clasamentul final la 16 ani fete.