Sportivii anului din Alba au fost premiați la „Gala Sportului 2013”

atletismJoi, 19 decembrie, la Alba Mall s-a desfășurat „Gala Sportulu 2013”. Sportivii din județul Alba au fost premiați pentru rezultatele nemaipomenite obținute în acest an. Cele mai multe puncte au fost adunate de către Marcel Cercea (judo, LPS/ CSŞ Alba Iulia) la categoria sporturi olimpice și Laurenţiu Avram (powerlifting, Zamolxis Alba Iulia) la categoria sporturi neolimpice. Pe lângă sportivi, au fost premiați antrenorii și conducătorii unităților sportive. Mai jos găsiți întreaga listă a sportivilor răsplătiți în acest an.

Olimpici

Nr. crt.

Nume şi prenumele

Clubul/localitate

Ramura

1

Cercea Marcel LPS/CSS Alba Iulia Judo

2

Boholţan Alina CS Unirea Alba Iulia/CS Universitatea Alba Iulia Atletism

3

Acatrinei Mihaela LPS/CS Unirea Alba Iulia Atletism

4

Borza Bogdan-Alexandru Asociația Clubul de Tenis Alba-Cugir Tenis de Câmp

5

Molnar Carmen Bianca LPS/CS Unirea Alba Iulia Atletism

6

Gorcea Nicolae Călin CSS Blaj Atletism

7

Rodean Ana CS Unirea Alba Iulia/CS Universitatea Alba Iulia Atletism

8

Bulgaru Miriam Tenis Club Vlad Bucur Tenis de Câmp

9

Ologu Andra CS Unirea/CS Universitatea Alba Iulia Atletism

10

Crişan Cătălin LPS/CSS Alba Iulia Judo

 

Neolimpici

Nr. crt.

Nume şi prenumele

Clubul/localitate

Ramura

1

Avram Laurenţiu C.S. Zamolxis Alba Iulia Powerlifting

2

Şerban Florin C.S. Unirea Alba Iulia Șah

3

Onolov Bogdan C.S. Zamolxis Alba Iulia Powerlifting

4

Bogya Tamas C.S. Unirea Alba Iulia Orientare

5

Irimie Andrei C.S. Zamolxis Alba Iulia Powerlifting

6

Pârva Carmen C.S. Zamolxis Alba Iulia Powerlifting

7

Ordean Ioan C.S. Zeus Powerlifting Mihalţ Powerlifting

8

Haiduc Claudia C.S. Powerlifting Galda Powerlifting

9

Pănăzan Ovidiu C.S. Zamolxis Alba Iulia Powerlifting

10

Cleja Andreas Tudor C.S. Powerlifting Stremț Powerlifting

 

Antrenori olimpici

Nr. crt.

Nume şi prenumele

Clubul/localitate

Ramura

1

Avram Gabriel LPS/CS Unirea Alba Iulia Tenis

2

Todor Ioan LPS/CSS Alba Iulia Judo

3

Man Cristina CSS Blaj Atletism

 

Antrenori neolimpici

Nr. crt.

Nume şi prenumele

Clubul/localitate

Ramura

1

Frățilă Ioan CS Zamolxis Alba Iulia Powerlifting

2

Pănăzan Ovidiu CS Zamolxis Alba Iulia/ CS Powerlifting Galda Powerlifting

3

Lupașcu Darius CS Zeus Powerlifting Mihalț Powerlifting

 

 

Mentiuni – sportivi

Nr. crt.

Nume şi prenumele

Club

Ramura

1

Cristea Darius Mădălin CSS Blaj Atletism

2

Acatrinei Maria LPS/CS Unirea Alba Iulia Atletism

3

Bîrsan Andreea LPS/CSS Alba Iulia Atletism

4

Stoia Gabriela LPS/CS Unirea Alba Iulia Atletism

5

Neag Maria LPS/CS Unirea Alba Iulia Atletism

6

Fleşer George LPS Alba Iulia Atletism

7

Samoilă Beatrice LPS Alba Iulia Atletism

8

Necreală Andreea LPS Alba Iulia Atletism

9

Docolin Miruna LPS Alba Iulia Atletism

10

Neagu Alesia LPS Alba Iulia Atletism

11

Pintea Alexandru CSS Blaj Atletism

12

Maier Vasile Alexandru CSS Blaj Atletism

13

Oancea Alin CSS Blaj Atletism

14

Maier Emil Cosmin CSS Blaj Atletism

15

Dezsi Radu CSS Blaj Atletism

16

Moldovan Luminița LPS Alba Iulia Atletism

17

Rojneai Patricia CS Unirea/LPS Alba Iulia Atletism

18

Popa Denisa CS Unirea Alba Iulia Atletism

19

Cosma Nicoleta CS Unirea Alba Iulia Atletism

20

Gyapias Miklos CSO Cugir Atletism

21

Marginean Laurentiu CSO Cugir Atletism

22

Marginean Iulian CSO Cugir Atletism

23

Pantilescu Valentin CSO Cugir Atletism

24

Beldie Mihai CS Auto FAIR PLAY Abrud Automobilism

25

Albu Cristina LPS Aba Iulia Baschet

26

Beldian Andreea LPS Aba Iulia Baschet

27

Bârsan Alice LPS Aba Iulia Baschet

28

Borca Bianca LPS Aba Iulia Baschet

29

Ciurpan Ana Maria LPS Aba Iulia Baschet

30

Cuzic Vasilica LPS Aba Iulia Baschet

31

Gherman Mihaela LPS Aba Iulia Baschet

32

Ivașcu Emilia LPS Aba Iulia Baschet

33

Radu Raluca LPS Aba Iulia Baschet

34

Stănilă Diana LPS Aba Iulia Baschet

35

Taltabeț Iulia LPS Aba Iulia Baschet

36

Dărămuș Andrei CS Unirea Alba Iulia Box

37

Pleş Ioan CS Unirea Alba Iulia Box

38

Pleş Gavrilă CS Unirea Alba Iulia Box

39

Bărbat Alexandru Gold Club Paul Tomița Golf

40

Coman Ana Maria Gold Club Paul Tomița Golf

41

Coman Viorel Gold Club Paul Tomița Golf

42

Pal Mihaela Gold Club Paul Tomița Golf

43

Codrin Radu Gold Club Paul Tomița Golf

44

Codrin Anca Gold Club Paul Tomița Golf

45

Pleşa Andrei LPS Alba Iulia Înot

46

Keresteși Paul LPS Alba Iulia Judo

47

Ispir Georgiana CS Unirea Alba Iulia Judo

48

Muscaliuc Robert CS Unirea Alba Iulia Orientare

49

Bar Ionuț CS Powerlifting Stremț Powerlifting

50

Comșa Simion CS Zeus Powerlifting Mihalț Powerlifting

51

Kristof Emilia CS Powerlifting Galda Powerlifting

52

Cioflică Andrei CS Zamolxis Alba Iulia Powerlifting

53

Anghel Iuliana CS Gold Roşia Montană Rugby

54

Barcea Elena Denisa CS Gold Roşia Montană Rugby

55

Bustan Alina Maria CS Gold Roşia Montană Rugby

56

Cenusa Ioana Larisa CS Gold Roşia Montană Rugby

57

Drilea Nicoleta CS Gold Roşia Montană Rugby

58

Oglavie Sorina Paraschiva CS Gold Roşia Montană Rugby

59

Filip Veronica CS Gold Roşia Montană Rugby

60

Filip Madalina CS Gold Roşia Montană Rugby

61

Lefter Andreea Mihaela CS Gold Roşia Montană Rugby

62

Hristea Diana CS Gold Roşia Montană Rugby

63

Rusu Catalina Elena CS Gold Roşia Montană Rugby

64

Pasca Ioana Iuliana CS Gold Roşia Montană Rugby

65

Rus Aura Sorina CS Gold Roşia Montană Rugby

66

Rusu Eliza CS Gold Roşia Montană Rugby

67

Risteiu Simona CS Gold Roşia Montană Rugby

68

Tara Ioana CS Gold Roşia Montană Rugby

69

Sicoe Maria Bogdana CS Gold Roşia Montană Rugby

70

Surdu Ana Maria CS Gold Roşia Montană Rugby

71

Popa Vasile Asociata judeteana de radioamatorism Radioamatorism

72

Moldovan Dragoş Dan CSS Câmpeni Schi

73

Podaru Bogdan CSS Câmpeni Schi

74

Costachi Mihnea CSU Alba Iulia Șah

75

Mărginean Adrian CSS Blaj Volei

76

Moraru Dorin CSS Blaj Volei

77

Ivascu Denis CSS Blaj Volei

78

Borsai Robert CSS Blaj Volei

79

Roșianu Sebastian CSS Blaj Volei

80

Frățilă Adrian CSS Blaj Volei

81

Rotar George Mihnea CSS Blaj Volei

82

Bulucz Sabin CSS Blaj Volei

83

Iacob Norbert CSS Blaj Volei

84

Dulacioiu Radu CSS Blaj Volei

 

Mentiuni – sportivi Olimpiada Nationala a Sportului Scolar

Nr. crt.

Nume şi prenumele

Club

Ramura

1

Palco Florina Elena LPS Aba Iulia Baschet

2

Enache Daniela LPS Aba Iulia Baschet

3

Pogan Ana-Maria Ioana LPS Aba Iulia Baschet

4

Hada Andreea Maria LPS Aba Iulia Baschet

5

Petrifalean  Iuliana LPS Aba Iulia Baschet

6

Beldian Andreea LPS Aba Iulia Baschet

7

Gherman Emilia Mihaela LPS Aba Iulia Baschet

8

Taltabet Iulia LPS Aba Iulia Baschet

9

Cuzic Vasilica LPS Aba Iulia Baschet

10

Barsan Naomi Alice LPS Aba Iulia Baschet

11

Bumb Loredana Colegiul National ,,Avram Iancu” Campeni Fotbal

12

Pleşa Monica Colegiul National ,,Avram Iancu” Campeni Fotbal

13

Toma Roxana Colegiul National ,,Avram Iancu” Campeni Fotbal

14

Costea Codruţa Colegiul National ,,Avram Iancu” Campeni Fotbal

15

Selage Andrada Colegiul National ,,Avram Iancu” Campeni Fotbal

16

Bara Andreea Colegiul National ,,Avram Iancu” Campeni Fotbal

17

Todea Ioana Colegiul National ,,Avram Iancu” Campeni Fotbal

18

Gaiţă Georgiana Colegiul National ,,Avram Iancu” Campeni Fotbal

19

Vârtan Alina Colegiul National ,,Avram Iancu” Campeni Fotbal

20

Stan Ancuţa Colegiul National ,,Avram Iancu” Campeni Fotbal

21

Vit Anca Scoala Gimnaziala Campeni Fotbal

22

Plesa Andreea Scoala Gimnaziala Campeni Fotbal

23

Dusa Alexandra Scoala Gimnaziala Campeni Fotbal

24

Coroiu Roxana Scoala Gimnaziala Campeni Fotbal

25

Borlea Larisa Scoala Gimnaziala Campeni Fotbal

26

Pop Alina Scoala Gimnaziala Campeni Fotbal

27

Oaida Elena Scoala Gimnaziala Campeni Fotbal

28

Pui Andrada Scoala Gimnaziala Campeni Fotbal

29

Vulturar Alexandra Scoala Gimnaziala Campeni Fotbal

30

Balea Bianca Scoala Gimnaziala Campeni Fotbal

31

Coman Bogdan Claudiu Scoala Gimnaziala Craciunelul de Jos Fotbal

32

Costea Paul Florin Scoala Gimnaziala Craciunelul de Jos Fotbal

33

Florea Valentin Sebastian Scoala Gimnaziala Craciunelul de Jos Fotbal

34

Mailat Nicolae Scoala Gimnaziala Craciunelul de Jos Fotbal

35

Marginean Paul Scoala Gimnaziala Craciunelul de Jos Fotbal

36

Mosneag George Raducu Scoala Gimnaziala Craciunelul de Jos Fotbal

37

Muresan Valentin Gabriel Scoala Gimnaziala Craciunelul de Jos Fotbal

38

Otoiu Vasile Alexandru Scoala Gimnaziala Craciunelul de Jos Fotbal

39

Boldea Valentin Scoala Gimnaziala Craciunelul de Jos Fotbal

40

Cimpean Marius Eduard Scoala Gimnaziala Craciunelul de Jos Fotbal

41

Muscaliuc Raul Colegiul National D.Prodan” Cugir Orientare

42

Marincas Cristina Liceul de Arte Alba Iulia Orientare

43

Talos Alexandru Colegiul Militar Liceal ,,M.Viteazul” Alba Iulia Pentatlon

44

Chirlejan Sergiu Colegiul Militar Liceal ,,M.Viteazul” Alba Iulia Pentatlon

45

Koss Corneliu Colegiul Militar Liceal ,,M.Viteazul” Alba Iulia Pentatlon

46

Buricea Gabriel Colegiul Militar Liceal ,,M.Viteazul” Alba Iulia Pentatlon

47

Jalia  Adrian Colegiul Militar Liceal ,,M.Viteazul” Alba Iulia Pentatlon

48

Popa V.Vlad Vasile Scoala Gimnaziala ,,T.Cocisiu” Balj Volei

49

Corbean Ioan Sebastian Scoala Gimnaziala ,,T.Cocisiu” Balj Volei

50

Ivascu Nicolae Scoala Gimnaziala ,,T.Cocisiu” Balj Volei

51

Lucaci Vlad Ioan Scoala Gimnaziala ,,T.Cocisiu” Balj Volei

52

Baba Laurentiu Mihai Scoala Gimnaziala ,,T.Cocisiu” Balj Volei

53

Micu Sebastian Ovidiu Scoala Gimnaziala ,,T.Cocisiu” Balj Volei

54

Rotar George Mihnea Scoala Gimnaziala ,,T.Cocisiu” Balj Volei

55

Muntean Horea Ovidiu Scoala Gimnaziala ,,T.Cocisiu” Balj Volei

56

Luncean Andrei Gabriel Scoala Gimnaziala ,,T.Cocisiu” Balj Volei

57

Parau Dan Mihai Scoala Gimnaziala ,,T.Cocisiu” Balj Volei

 

Mentiuni – antrenori

Nr. crt.

Nume şi prenumele

Clubul/localitate

Ramura

1

Bucerzan Mariana CS Unirea Alba Iulia Atletism

2

Vlas Mihaela Simona LPS Alba Iulia Atletism

3

Prof.Haprian Gheorghe CSO Cugir Atletism

4

Paştiu Nicolae CS Unirea Alba Iulia Box

5

Ursu Nicolae Golf

6

Bob Nicolae LPS Alba Iulia/CSS Alba Iulia Înot

7

Cleja Iacob CS Powerlifting Stremț Powerlifting

8

Homeniuc Ionel CS Gold Roşia Montană Rugby

9

Tanţoş Tiberiu CSS Câmpeni Schi

10

Ceteraș Marius Nicolae CS Universitatea Alba Iulia Șah

11

Păcurar Ioan Asociația Clubul de Tenis Alba-Cugir Tenis de Câmp

12

Lincă Gabriel Tenis Club Vlad Bucur Tenis de Câmp

13

Mureşan Corneliu CS Unirea Alba Iulia

14

Marcu Nicusor LPS Alba Iulia

15

Prof. Lăncrănjan George LPS Aba Iulia Baschet

16

Prof. Urian Valentin LPS Aba Iulia Baschet fete

17

Prof. Prainer Carmen Scoala Gimnaziala ,,T.Cocisiu” Balj Volei baieti

18

Prof. Marcu Silvia Scoala Gimnaziala ,,T.Cocisiu” Balj Volei baieti

19

Prof. Cimpean Iacob Marius Scoala Gimnaziala Craciunelul de Jos Fotbal baieti

20

Prof. Achimet Nicolae Colegiul National ,,Avram Iancu” Campeni Fotbal fete

21

Prof. Gojeiu Cornel Mircea Scoala Gimnaziala Campeni Fotbal fete

22

Prof. Secareanu Iancu Colegiul Militar Liceal ,,M.Viteazul” Pentatlon

23

Prof. Nedea Gheorghe Orientare

 

Pentru intreaga activitate sportiva

Nr. crt.

Nume şi prenumele

Clubul/localitate

Ramura

1

Groza Ana Maria atletism

2

Mircea Marian box

3

Cucereanu Waldemar box

 

Veterani

Nr. crt.

Nume şi prenumele

Ramura

1

Guşat Emilia atletism

2

Cioca Ilie atletism

3

Hârjoc Vasile atletism

4

Sufleţel Margareta atletism

5

Sufleţel Emil atletism

6

Szakacs Emeric tenis
Redacția ProAlba
Despre Redacția ProAlba 29664 Articles
Contact: office@proalba.ro | 0740.430.128

Fii primul care comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată


*