Sebeșul premiază excelența în educație

Cu prilejul Zilei Mondiale a Educației, 145 de elevi merituoși ai Sebeșului și 79 de cadre didactice îndrumătoare au fost premiați astăzi, într-un eveniment care s-a bucurat de susținerea autorităților locale și județene.

Începând cu ora 13.00, la Centrul Cultural „Lucian Blaga”, în sala de spectacole, a avut loc festivitatea de premiere a cadrelor didactice și a elevilor care au obţinut rezultate deosebite la concursurile şi olimpiadele şcolare. Premiile au fost oferite de către primarul Municipiului Sebeş, Dorin Nistor și de președintele Consiliului Județean Alba, Ion Dumitrel. Bugetul de premiere s-a ridicat la suma de 29.000 lei, 16.000 lei contribuția Municipiului Sebeș și 13.000 lei contribuția Consiliului Județean Alba.

În jurul orei 16.00, municipalitatea a oferit o recepţie privată personalului didactic care s-a implicat în formarea şi educarea elevilor performeri cu care burgul nostru se mândreşte. Au participat circa 300 de profesori, atât personal activ în câmpul muncii, cât şi dascăli pensionaţi, care au fost întâmpinaţi cu flori şi cărora le-a fost dedicat un spectacol artistic. S-a dorit a fi un gest de gratitudine şi de preţuire pe care îl datorăm corpului profesoral, acesta fiind mesajul transmis de primarul Dorin Nistor.

Primăria Municipiului Sebeş adresează tuturor premianţilor sincere felicitări pentru performanţele obţinute, iar corpului profesoral urări de succes în toate activităţile şi proiectele destinate formării tinerelor generaţii.

ZIUA MONDIALĂ A EDUCAȚIEI

(SEBEȘ, 7 OCTOMBRIE 2019)

 

 

ELEVI

(PREMII ACORDATE DE PRIMĂRIA ȘI CONSILIUL LOCAL AL MUNICIPIULUI SEBEȘ)

 

Nr. crt. Nume, prenume Unitatea școlară Olimpiada Premiul obținut
 

PREMIUL III

 

1. Anghel Roxana Liceul German Sebeș Limba Germană Maternă III
2. Bebeșelea Evelyn Liceul German Sebeș Limba Germană Maternă III
3. Munteanu Mihaela Liceul German Sebeș Limba Germană Maternă III
4. Streulea Filip Liceul German Sebeș Limba Germană Maternă III
5. Vasile Rafael Liceul German Sebeș Limba Germană Maternă III
6. Ailoaie Ema Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană III
7. Antilică Tudor Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Concursul Național de Geografie „Terra” III
8. Catelina Andreea Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Engleză III
9. Creț Larisa Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană III
10. Dăian Petre-Mihai Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Olimpiada Interdisciplinară Științele Pământului III
11. Dobra Ana-Maria Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană III
12. Dumitru Raul Andrei Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Istorie III
13. Flueraș Tatiana-Mihaela Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba și Literatura Română-secțiunea A III
14. Frățilă Alexia Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană III
15. Goța Alexandru Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană III
16. Hîndorean Rareș Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană III
17. Inurean Darius Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Geografie III
18. Itu Jasmine Maria Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba și Literatura Română-secțiunea A III
19. Lupu Andreea-Elena Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba și Literatura Română-secțiunea A III
20. Muntean David-Cristian Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba și Literatura Română-secțiunea A III
 

21.

 

Nandrea Iadira-Nicola

Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba și Literatura Română-secțiunea A III
Matematică III
Concursul Național de Geografie „Terra” I
22. Negură-Damian Zara Elenia Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Fizică III
23. Nuțu Miruna-Ana Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limbi Clasice-Limba Latină III
24. Oltean Robert-Virgiliu Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Tehnologia Informației-TIC III
25. Păucean Alexandru Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Geografie III
26.

 

 

 

Petraș Kevin-Andrei

 

 

Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Concursul Național de Geografie „Terra” III
Matematică III
Limba Germană Modernă-A1 III
27. Petru David Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Religie, Cultul Ortodox III
28. Pienariu Ema Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba și Literatura Română-secțiunea A III
29. Popa Alexandru Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană III
30. Mărginean Iosif Cristian Liceul Tehnologic Sebeș Concurs pe Meserii-bucătar III
31. Giurgiu Sara Alisia Școala Gimnazială Petrești Religie, Cultul Alianța Evanghelică III
32. Hondru Alexandra Maria Școala Gimnazială Petrești Religie, Cultul Alianța Evanghelică III
33. Ilașcă Fineas Samuel Școala Gimnazială Petrești Religie, Cultul Alianța Evanghelică III
Limba Germană I
 

PREMIUL II

 

34. Căpățână Tabita Liceul German Sebeș Limba Germană Maternă II
35. Dărămuș Andreea Liceul German Sebeș Limba Germană Maternă II
36. Hodoroabă Damaris Liceul German Sebeș Limba Germană Maternă II
37. Müller Timon Liceul German Sebeș Limba Germană Maternă II
38. Sandu Celia Alutina Liceul German Sebeș Limba Germană Maternă II
39. Sârbu Beatrice Liceul German Sebeș Limba Germană Maternă II
40. Airinei Maria Cristina Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Concursul Național de Geografie „Terra” II
41. Bădilă Timotei-Ilie Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Tehnologia Informației-TIC II
42. Bărăian Adrian-Călin Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Fizică II
43. Bumbu Paul-Cosmin Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Matematică II
44. Blaga Rebeca-Ioana Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Concursul Național de Geografie „Terra” II
45. Ciocea Izabela Elena Liceul cu Program Sportiv „Florin Fleșeriu” Sebeș Limba Rromani II
46. Dărămuș Darius Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Concursul Național „Călători prin Istorie” II
47. Dreghiciu Ana-Maria Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană II
48. Frățilescu Gabriel Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Fizică II
49. Goia Teodora Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană II
50. Ispas Iulia Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană II
51. Leonte Cristina Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba și Literatura Română-secțiunea B-nivel 4 II
52. Liță Naomi Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană II
53. Marinaș Alexandru Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană Modernă-nivel A1 II
54. Mărginean Miriam Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Religie, Cultul Alianța Evanghelică II
55. Muntean Iunia-Tereza Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Tehnologia Informației-TIC II
56. Obreja Filip-Constantin Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Matematică II
57. Puțan Iulia-Nicoleta Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Fizică II
58. Puțan Andrei Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană II
59. Sava Roxana Daniela Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Engleză II
60. Ștefan Maria Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Concursul Național „Memoria Holocaustului” II
61.

 

Tărâță Victor Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Concursul Național „Memoria Holocaustului” II
Geografie II
62. Tomoioagă Cristian-Ioan Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Informatică II
63. Virca Maria Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Concursul Interdisciplinar de Limba și Literatura Română și Religie-Cultură și Spiritualitate Românească II
64. Voina Andreea Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Religie, Cultul Ortodox II
65. Bogdan Răzvan Liceul Tehnologic Sebeș Concurs pe Meserii-bucătar II
66. Ilașcă Alvaro Liceul Tehnologic Sebeș Religie, Cultul Alianța Evanghelică II
67. Klett Ana-Maria Liceul Tehnologic Sebeș Tehnologii, Industrie Textilă și Pielărie II
68. Șuldac Denis Liceul Tehnologic Sebeș Tehnologii, Industrie Textilă și Pielărie II
69. Mohanu Crina Liceul Tehnologic Sebeș Concursul Național „Târgul Firmelor de Exercițiu Rivulus Dominarum Tineret” II
70. Matiescu Andreea Liceul Tehnologic Sebeș Concursul Național „Târgul Firmelor de Exercițiu Rivulus Dominarum Tineret” II
71. Besoi Diana Liceul Tehnologic Sebeș Concursul Național „Târgul Firmelor de Exercițiu Rivulus Dominarum Tineret” II
72. Susan Ioana Liceul Tehnologic Sebeș Concursul Național „Târgul Firmelor de Exercițiu Rivulus Dominarum Tineret” II
73. Petrifălean Anamaria Liceul Tehnologic Sebeș Concursul Național „Târgul Firmelor de Exercițiu Rivulus Dominarum Tineret” II
74. Muratore Paula Liceul Tehnologic Sebeș Concursul Național „Târgul Firmelor de Exercițiu Rivulus Dominarum Tineret” II
75. Puțan Delia Liceul Tehnologic Sebeș Concursul Național „Târgul Firmelor de Exercițiu Rivulus Dominarum Tineret” II
76. Sărăcită Mădălina Liceul Tehnologic Sebeș Concursul Național „Târgul Firmelor de Exercițiu Rivulus Dominarum Tineret” II
77. Brașoveanu Maria Patricia Școala Gimnazială număr 2 Sebeș Limba Engleză II
78. Bădilă Flavius Daniel Școala Gimnazială Petrești Religie, Cultul Alianța Evanghelică II
79. Ilașcă Ruben Javier Școala Gimnazială Petrești Religie, Cultul Alianța Evanghelică II
80. Irimie Delia Școala Gimnazială Petrești Religie, Cultul Alianța Evanghelică II
81. Jurju Antonia Școala Gimnazială Petrești Concursul Național de Geografie „Terra” II
82. Șuteu Rahela Ani Școala Gimnazială Petrești Religie, Cultul Alianța Evanghelică II
83. Țâmpea Andrei Școala Gimnazială Petrești Concursul Național „Călători prin Istorie” II
84. Schiau Paul Școala Gimnazială Petrești Concursul Național „Călători prin Istorie” II
85. Ghenescu Silvana Maria Liceul cu Program Sportiv „Florin Fleșeriu” Sebeș Limba Franceză II
 

PREMIUL I

 

86. Pleșa Ioana Liceul German Sebeș Matematică I
87. Dobra Victor Liceul Tehnologic Sebeș Matematică I
88. Zoicaș Tudor Liceul Tehnologic Sebeș Matematică I
89. Berghian Sara Școala Gimnazială număr 2 Sebeș Matematică I
90. Căta Iustin George Școala Gimnazială număr 2 Sebeș Matematică I
91. Cosma Vlad Școala Gimnazială număr 2 Sebeș Matematică I
92. Dragomirescu Horea Școala Gimnazială număr 2 Sebeș Matematică I
93. Drăguș Nicolae Școala Gimnazială număr 2 Sebeș Matematică I
94. Micu Răzvan Școala Gimnazială număr 2 Sebeș Matematică I
95. Negură Damian Eric Nicolas Școala Gimnazială număr 2 Sebeș Matematică I
96. Biriș Alexandra Școala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Sebeș Matematică I
97. Cândroiu Ana-Maria Școala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Sebeș Matematică I
98. Cîndescu Rareș Școala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Sebeș Matematică I
99. Marin George Școala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Sebeș Matematică I
100. Băbuț Vasile Alexandru Școala Gimnazială Petrești Concursul Național „Călători prin Istorie” I
101. Boroica Tudor Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Concursul Național „Memoria Holocaustului” I
102. Belciu Carla Maria Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Concursul Național de Geografie „Terra” I
103. Puia Timotei Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Concursul Național de Geografie „Terra” I
 

PREMIUL I

(PREMIU ACORDAT DE CONSILIUL JUDEȚEAN ALBA)

 

104. Bena Răzvan-Ioan Liceul German Sebeș Limba și literatura Română I
105.

 

Cetean Fakner Nikola-Bianca Liceul German Sebeș Limba Germană Maternă I
Limba și Literatura Română I
106. Dondea Maniu David Liceul German Sebeș Limba Germană Maternă I
107. Pintilii Denisa Nicola Liceul German Sebeș Limba și Literatura Română I
108. Prunoiu Alessandro Liceul German Sebeș Limba și Literatura Română I
109. Răulea Daria Liceul German Sebeș Limba Germană Maternă I
110. Rotaru Tudor Liceul German Sebeș Limba Germană Maternă I
111. Șuteu Tamara Mihaela Liceul German Sebeș Religie, Cultul Alianța Evanghelică I
112. Șuteu Mihai David Liceul German Sebeș Religie, Cultul Alianța Evanghelică I
113. Șuteu Isaac Victor Liceul German Sebeș Religie, Cultul Alianța Evanghelică I
114. Thiess Timon Liceul German Sebeș Limba Germană Maternă I
115. Thiess Julia Liceul German Sebeș Limba Germană Maternă I
116. Bota Viviana Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Engleză I
117. Căta Ioana Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limbi Clasice-Limba Latină I
118. Ilașcă Patricia Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Religie, Cultul Alianța Evanghelică I
119.  

Lorintz Alexandru

 

Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

 

Matematică I
Limba și Literatura Română-secțiunea B I
120. Marian Vlad-Ioan Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Matematică I
121. Mitucă Miruna Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană Modernă I
122. Popa Iulia Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană Modernă I
123. Popescu Melania Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană Modernă I
124. Pușcaș Tia Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană Modernă I
125. Grosu Oana Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană I
126. Rotta Sorana Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba și Literatura Română-secțiunea A I
127. Șuteu Rebeca Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Religie, Cultul Alianța Evanghelică I
128. Tomoioagă Cristian-Ioan Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Matematică I
129. Cibu Andrei Liceul Tehnologic Sebeș Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice: Industrie Textilă și Pielărie I
130. Mihai Alberto Eduardo Liceul Tehnologic Sebeș Limbi Romanice-Limba Spaniolă I
131. Șușu Emanuela Liceul Tehnologic Sebeș Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice: Industrie Textilă și Pielărie I
132. Panțiuru Alexandra Școala Gimnazială număr 2 Sebeș Religie, Cultul Ortodox I
133. Chicea Mihai Danil Școala Gimnazială Petrești Limba Germană Modernă I
134. Stănilă Alexandra Andreea Școala Gimnazială Petrești Religie, Alianța Evanghelică I
 

PREMIU OLIMPIADE NAȚIONALE

(PREMIU ACORDAT DE CONSILIUL JUDEȚEAN ALBA)

 

135. Dobra Nicolae Alexandru Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Fizică III
136. Horvath Mark Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană Modernă III
137. Crintea Maria Mălina Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană Modernă M
138. Tărîță Victor Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Geografie M
139. Vilichi Dan Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Geografie M
140. Irimie Iunia Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Tehnologia Informației-TIC M
141. Bărăian Adrian-Călin Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Tehnologia Informației-TIC III
142. Bădilă Timotei-Ilie Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Tehnologia Informației-TIC III
Limba și Literatura Română-secțiunea B M
143. Iftime Paulescu Alessia Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba și Literatura Română-secțiunea A M
144. Voina Andreea Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Religie, Cultul Ortodox M
145. Șerban Gabriela Ramona Liceul Tehnologic Sebeș Limbi Romanice-Limba Italiană II
 

PROFESORI

(PREMII ACORDATE DE PRIMĂRIA ȘI CONSILIUL LOCAL AL MUNICIPIULUI SEBEȘ)

 

 

PREMIUL SPECIAL

 

1. Galiș Daniela Liceul Tehnologic Sebeș-Grădinița cu Program Prelungit număr 2 Premiul Special
2. Corina Corpodean Liceul cu Program Sportiv „Florin Fleșeriu” Sebeș-Grădinița cu Program Normal număr 6 Premiul Special
3. Rablou Claudia Școala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Sebeș-Grădinița cu Program Normal Lancrăm Premiul Special
4. Delean Carmen Școala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Sebeș-Grădinița cu Program Normal număr 8 Premiul Special
5. Mirion Ana Școala Gimnazială Petrești-Grădinița cu Program Normal Petrești Premiul Special
PREMIUL III

 

în cazul profesorilor care au obținut mai multe premii,

acestea sunt menționate la rubrica „Premii”

 

6. Răulea Delia Liceul German Sebeș Limba Germană Maternă III, II
7. Arsu Narcisa Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba și Literatura Română-secțiunea A III
8.  

Bârsan Ioan

 

Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Olimpiada Internațională Științele Pământului III
Fizică II
 

9.

 

 

Bulbucan Mioara

 

 

Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Concursul Național de Geografie „Terra” I, II, II, III, III
Geografie II
Olimpiada Interdisciplinară Științele Pământului III
10. But Georgeta Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba și Literatura Română-secțiunea A III
Limba și Literatura Română-secțiunea B, nivel 4 II
11. Dobromir Mihaela Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limbi Clasice-Limba Latină III
12. Drăghiță Marcela Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Olimpiada Interdisciplinară Științele Pământului III
13. Drăguș Daniela Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Tehnologia Informației-TIC III, II, II
14. Dreghiciu Lucia Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Engleză III
15. Dumitraș Dan Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Istorie III
16. Elekes Daniela Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană III
17. Fântână Ana Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Religie, Cultul Ortodox III, II
18. Grosu Monica Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba și Literatura Română-secțiunea A III
19. Lorintz Liliana Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Matematică III, II
20. Mihu Anca Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Matematică III, II
21. Mihu Rodica Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Fizică III, II, II
22. Mucenicu Adina Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană III, II, II
 

23.

 

Mucsi-Amariței Andreea

 

Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Limba Germană III, III, II
Limba Germană Modernă-nivel A1 III, II
24. Obreja Adriana Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba și Literatura Română-secțiunea A III, III
25. Popa Dina Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Olimpiada Interdisciplinară Științele Pământului III
26. Suciu Roxana Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană III, III, III, II, II
27. Ștef Vasile Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Geografie III, III
28. Vesa Nadia Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba și Literatura Română-secțiunea A III
29. Dumitrașcu Ștefan Liceul Tehnologic Sebeș Concurs pe Meserii-bucătar III, II
30. Todoran Ovidiu Liceul Tehnologic Sebeș Concurs pe Meserii-bucătar III, II
31. Han Simona Liceul Tehnologic Sebeș

Școala Gimnazială Petrești

Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș

Religie, Alianța Evanghelică III, III, III, II, II, II,II, II
 

PREMIUL II

 

32. Barbu Ioana Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Engleză II
33. Damian Elena Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Concursul Național „Călători prin Istorie” II
Concursul Național „Memoria Holocaustului” II, I
34. Muntean Marius Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Informatică II
35. Petru Valentin Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Concursul Interdisciplinar de Limba și Literatura Română și Religie-Cultură și Spiritualitate Românească II
36. Sântimbrean Anca Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Concursul Interdisciplinar de Limba și Literatura Română și Religie-Cultură și Spiritualitate Românească II
37. Ursu Lidia Liceul cu Program Sportiv „Florin Fleșeriu” Sebeș Limba Rromani II
38. Cîmpean Didina Liceul Tehnologic Sebeș Tehnologii, Industrie Textilă și Pielărie II, II
39. Stanciu Adina Mixandra Liceul Tehnologic Sebeș Concursul Național „Târgul Firmelor de Exercițiu Rivulus Dominarum Tineret” II
40. Cîmpean Mirela Ionela Liceul Tehnologic Sebeș Concursul Național „Târgul Firmelor de Exercițiu Rivulus Dominarum Tineret” II
41. Iftimie Paulescu Iulia Școala Gimnazială număr 2 Sebeș Limba Engleză II
42. Cibu Maria Școala Gimnazială Petrești Concursul Național de Geografie „Terra” II
43. Cosma Cornelia Liceul cu Program Sportiv „Florin Fleșeriu” Sebeș Limba Franceză II
 

PREMIUL I

 

44. Neagu Ioana Liceul German Sebeș Matematică I
45. Adam Constantin Liceul Tehnologic Sebeș Matematică I
46. Irimie Petronela Liceul Tehnologic Sebeș Matematică I
47. Bucaciu Felicia Școala Gimnazială număr 2 Sebeș Matematică I
48. Lazăr Maria Școala Gimnazială număr 2 Sebeș Matematică I, I, I
49. Stănilă Laura Școala Gimnazială număr 2 Sebeș Matematică I, I, I
50. Chirilă Lidia Școala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Sebeș Matematică I, I, I, I
51. Dărămuș Gheorghe Școala Gimnazială Petrești Concursul Național „Călători prin Istorie” I
 

PREMIUL I

(PREMIU ACORDAT DE CONSILIUL JUDEȚEAN ALBA)

 

52. Bădescu Lacrima Johanna Liceul German Sebeș Limba și Literatura Română I
53. Bota Violeta Liceul German Sebeș Limba Germană Maternă I
54. Cojocaru Mioara Liceul German Sebeș Limba și Literatura Română I
55. Răulea Delia Liceul German Sebeș Limba Germană Maternă I
56. But Georgeta Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba și Literatura Română-secțiunea A I
57. Dobromir Mihaela Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limbi Clasice-Limba Latină I
58. Dreghiciu Lucia Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Engleză I
59. Lorintz Liliana Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Matematică I
60. Mihu Anca Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Matematică I
61. Mucenicu Adina Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană Modernă I
62. Obreja Adriana Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba și Literatura Română-secțiunea B I
63. Todor Petru Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Matematică I
64. Elekes Daniela Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană I
65. Cîmpean Didina Liceul Tehnologic Sebeș Olimpiada Națională de Discipline Tehnologice: Industrie Textilă și Pielărie I
66. Modoeanu Lucia Liceul Tehnologic Sebeș Limbi Romanice-Limba Spaniolă I
67. Nistor Simona Școala Gimnazială număr 2 Sebeș Religie, Cultul Ortodox I
68. Botta Annemarie Școala Gimnazială Petrești Limba Germană Modernă I
69. Han Simona Școala Gimnazială Petrești Religie, Cultul Alianța Evanghelică I
PREMIU OLIMPIADE NAȚIONALE

(PREMIU ACORDAT DE CONSILIUL JUDEȚEAN ALBA)

 

70. Bârsan Ioan Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Fizică III
71. Suciu Roxana Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană Modernă III
72. Mucsi-Amariței Andreea Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba Germană Modernă M
73. Bulbucan Mioara Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Geografie M
74. Ștef Vasile Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Geografie M
75. Drăguș Daniela Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Tehnologia Informației-TIC III
76. Vesa Nadia Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba și Literatura Română-secțiunea A M
77. Grosu Monica Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Limba și Literatura Română-secțiunea B M
78. Fântână Ana Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș Religie, Cultul Ortodox M
79. Munteanu Anca Mihaela Liceul Tehnologic Sebeș Limbi Romanice-Limba Italiană II

 

224 elevi+profesori premiați:

-145 elevi premiați (104 de Primăria și Consiliul Local al Municipiului Sebeș, 41 de Consiliul Județean).

-79 profesori premiați (51 de Primăria și Consiliul Local al Municipiului Sebeș, 28 de

Redacția ProAlba
Despre Redacția ProAlba 19812 Articles
E-mail: office@proalba.ro Telefon: 0740.430.128

Fii primul care comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată


*