Municipiul Aiud recunoaște valoarea învățământului de calitate. Profesori și elevi cu merite deosebite, premiați la ”Gala Performerilor”

aiud-gala-performerilorMiercuri, 7 decembrie, începând cu ora 13:00, în sala Ion I.C. Brătianu, conducerea Primăriei Municipiului Aiud a acordat premii și diplome de excelență elevilor aiudeni care au obținut locul I la faza județeană a Olimpiadelor Naționale Școlare și premii și mențiuni la faza națională a acestor competiții.

În cadrul evenimentului ”Gala Performerilor”,  au fost premiați 25 de elevi de la școlile aiudene și, pentru prima dată, profesorii îndrumători ai acestora au fost de asemenea recompensați, în semn de recunoaștere a efortului depus pentru promovarea imaginii municipiului Aiud  și a valorilor educaționale, prin rezultatele excepționale obținute la Olimpiadele Școlare.

 

 

gala-performerilor-aiudVom enumera, mai jos, elevii și profesorii care au primit recunoașterea administrației aiudene, dar și a întregii comunități:

  1. Hegeduș Sigismund-Paul, profesor îndrumător Groza Sorin, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Națională de Informatică – premiul I;
  2. Munteanu Filip, profesor îndrumător Vîntu Iulian, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Națională de Matematică – premiul I;
  3. Bâlc Horea, profesor îndrumător Rusu Ionaș, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Națională de Fizică – premiul II;
  4. Calo Andreea Maria, profesor îndrumător Szilaghi Anemona, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada de Limbi Clasice – Limba Latină – premiul I;
  5. Basa Laura, profesor îndrumător Fodor Brigitta, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada de Limba și Literatura Maghiară – premiul II;
  6. Kiss Andrea Ida, profesor îndrumător Fodor Katalin, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada de Limba și Literatura Maghiară – premiul I;
  7. Fufezan T. Mihai Cristian, profesor îndrumător Pop Mirela, Școala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba Engleză – premiul I;
  8. Pavel Anca Diana, profesor îndrumător Costan Zamfira, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Biologie – premiul I;
  9. Mărginean Andrei Nicolae, profesori îndrumători Kovacs Ibolya și Pistol Nicolae, Colegiul Tehnic Aiud, Olimpiada Județeană Aria Curriculară ”Tehnologii” – Construcții, instalații și lucrări publice – premiul I;
  10. Coman Sergiu-Daniel, profesor îndrumător Pistol Nicolae, Colegiul Tehnic Aiud, Olimpiada Județeană Aria Curriculară ”Tehnologii” – Mecanic – premiul I;
  11. Popa Alexandra, profesori îndrumători Ienei Csilla și Pistol Nicolae, Colegiul Tehnic Aiud, Olimpiada Județeană Aria Curriculară ”Tehnologii” – Industrie textilă și pielărie – premiul I;
  12. Szabó Kriszta Katalin, profesor îndrumător Gáspár Katalin, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I;
  13. Kónya Virág, profesor îndrumător Gáspár Katalin, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I;
  14. Gáspár Bálint, profesor îndrumător Fodor Katalin, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I;
  15. Bíró Ágota, profesor îndrumător Fodor Brigitta, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I;
  16. Calo Andreea Maria, profesor îndrumător Gâlea Gabriela, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Română – premiul I;
  17. Mătărîngă Mihai Vlad, profesor îndrumător Groza Sorin, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Informatică – premiul I;
  18. Kónya Csenge, profesor îndrumător Lázár Emőke, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Religie – în limba maghiară – premiul I;
  19. Kónya Előd, profesor îndrumător Lázár Emőke, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Religie – în limba maghiară – premiul I;
  20. Lukács Noémi, profesor îndrumător Lőrincz Ildikó, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Religie – în limba maghiară – premiul I;
  21. Ferencz Gizella, profesor îndrumător Lázár Emőke, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Religie – în limba maghiară – premiul I;
  22. Csegezi Katalin, profesor îndrumător Fodor Brigitta, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I;
  23. Moldovan Bianca, profesor îndrumător Ursa Ionuț, Colegiul Tehnic Aiud, Olimpiada Județeană de Tenis de Masă – premiul I;
  24. Borzaș Antonio, profesor îndrumător Stanciu Nicu, Liceul Tehnologic Agricol ”Alexandru Borza” Ciumbrud, Olimpiada Județeană – Atletism – premiul I;
  25. Groza Sebastian, profesor îndrumător Stanciu Nicu, Liceul Tehnologic Agricol ”Alexandru Borza” Ciumbrud, Olimpiada Județeană – Atletism – premiul I.

 

 

Redacția ProAlba
Despre Redacția ProAlba 22038 Articles
E-mail: office@proalba.ro Telefon: 0740.430.128

Fii primul care comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată


*