La Ocna Mures s-a desfarsurat a patra editie a turneului de volei Old Boys Salinae

Sambata 20 si duminica 21 octombrie, la Ocna Mures, s-a desfasurat cea de a a IV-a editie a turneului de volei Old Boys Salinae. Au participat 9 echipe la acest turneu din cele 11 anuntate, din pacate echipa din Arad si cea din Debrecen nu au ajuns la turneu. Echipele participante, au fost impartite in 3 grupe:

Grupa A –  Old Boys Vasile Goldis Alba Iulia; Ghebosii Radauti; Avantul Spermezeu

Grupa B –  Old Boys Boema Turda; Dinamo 6 Bistrita; Dinamo Piatra Neamt

Grupa C  –  Old Boys Blaj; Magister Abrud; Old Boys Ocna Mures

Meciurile desfasurate in prima zi, sambata 20 octombrie 2012:

Old Boys Blaj – Old Boys Ocna Mures 2-1 (25-22;20 -25; 19-17)

Ghebosii Rradauti- Old Boys Vasile Goldis Alba Iulia; 0-2 ( 13-25:  22-25)

Dinamo 6 Bistrita – Dinamo Piatra Neamt 2-0 (  25-13; 25-20)

Old Boys Blaj – Magister Abrud 2-1  (21-25; 25-15 ; 15-6 )

Avantul Spermezeu – Old Boys Vasile Goldis Alba Iulia; 1-2 ( 25 -22; 19-25; 6-15)

Dinamo 6 Bistrita – Old Boys Boema Turda;  2-0( 25-20;25-23)

Old Boys Ocna Mures – Magister Abrud 2-0 ( 25-23;25- 20 )

Avantul Spermezeu – Ghebosii Radauti 2-1( 20-25;25-14;15-13)

Old Boys Boema Turda – Dinamo Piatra Neamt (25-17; 25-18 )

Duminica s-au jucat meciurile:

Locurile 7-9
Ghebosii Radauti – Magister Abrud 0-2 (20-30)

Dinamo Piatra Neamt – Ghebosii Radauti 1-1 (32-24)

Magister Abrud – Dinamo Piatra Neamt 0-2 (19-30)

Locurile 4-6
Avantul Spermezeu – Old Boys Boema Turda 0-2 (45-51)

Old Boys Ocna Mures – Avantul Spermezeu 2-0 (50-37)

Old Boys Boema Turda – Old Boys Ocna Mures 1-1 (42-47)

Locurile 1-3
Old Boys Blaj – Old Boys Vasile Goldis Alba Iulia 0-2 (21-25; 11-25)

AS Dinamo 6 Bistrita – Old Boys Blaj 2-0 (25-12; 25-9)

Old Boys Vasile Goldis Alba Iulia – AS Dinamo 6 Bistrita 2-0 (25-20; 25-22)

Clasament final:

1. Old Boys Vasile Goldis Alba Iulia
2. AS Dinamo 6 Bistrita
3. Old Boys Blaj
4. Old Boys Ocna Mures
5. Old Boys Boema Turda
6. Old Boys Avantul Spermezeu
7. Dinamo Piatra Neamt
8. Old Boys Magister Abrud
9. Ghebosii Radauti

In cadrul turneului s-au decernat mai multe premii:
– cel mai bun coordinator de joc: Octavian Baba – Dinamo 6 Bistrita

– cel mai bun tragator: Adrian Coman – Old Boys Vasile Goldis Alba Iulia

– cel mai experimentat jucator: Ioan Vatamaniuc- Ghebosii Radauti

– cel mai tanar jucator: Gabriel Dragoi – Dinamo Piatra Neamt

Echipa locala a fost alcatuita la acest turneu din urmatorii:
Mircea Gatea – cpt; Vali Sanislav, Sorin Gatea; Sorin Cristea, Ioan Baciu, Nicusor Nicoara, Rares Horja, Stelian Grozav, Marius Popa, Morti Bocsardi, Lucian Victoratos, Cristi Nicut, Ciprian Nicoara si Marius Stincel.

Multumim pe aceata cale: domnului Cristi Micu, pentru sonorizare si comentariu live,  Scolii Generale Lucian Blaga si Primariei Ocna Mures care au asigurat desfasurarea in excelente conditii a acestui eveniment (sala de sport), percum si domnului Bella Bartha (Pensiunea Bela) pentru organiarea cinei festive si Hotel Europa (cazare).

Redacția ProAlba
Despre Redacția ProAlba 18449 Articles
E-mail: office@proalba.ro Telefon: 0740.430.128

Fii primul care comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată


*