Fotbalistul aiudean Andrei Rațiu, gol pentru Huesca în victoria cu Real Sociedad B

Fotbalistul aiudean Andrei Rațiu a marcat pentru Huesca, în victoria de acasă cu Real Sociedad B, 3-2, în penultima etapă din LaLiga 2.

A fost al doilea gol al meciului (45+3), Huesca având deja 1-0, după golul lui Seoane (17). În repriza a doua, Real Sociedad B și-a revenit și a egalat la 2, după golurile lui Karrikaburu (53) și Alkain (79). Formația lui Rațiu a obținut victoria în extremis, Juan Carlos marcând în prelungirile meciului (90+3).

După 41 de etape, Huesca este pe locul 11, fără un obiectiv pentru ultima etapă, atunci când se vor deplasa la Valladolid, formație ce se luptă pentru promovarea directă în LaLiga.