Festivitate de decernare a premiilor Concursului Naţional „Mesajul meu Antidrog”, ediţia a XVI-a

În data de 07.06.2019, în sala Mihai Viteazul din cadrul Instituţiei Prefectului Alba, a avut loc festivitatea decernării premiilor Concursului naţional „MESAJUL MEU ANTIDROG”, ediţia a XVI-a – faza judeţeană, organizată de Centrul de Prevenire, Evaluare şi Consiliere Antidrog (CPECA) Alba, Consiliul Judeţean Alba şi  Inspectoratul Şcolar al Judeţului Alba.

Aflat la cea de-a XVI-a ediţie, concursul naţional „MESAJUL MEU ANTIDROG”, implementat de Agenţia Naţională Antidrog, prin Centrul de Prevenire, Evaluare şi Consiliere Antidrog Alba, are drept scop prevenirea consumului de droguri în mediul şcolar, prin implicarea elevilor în activităţi extraşcolare de petrecere a timpului liber.

Secţiunile ediţiei a XVI-a au fost: eseu literar,  film de scurt metraj,  spot, sport şi arte vizuale.

În cadrul concursului, a fost vizată şi implicarea în mai mare măsură a copiilor şi tinerilor în activităţi preventive, ca alternativă de viaţă sănătoasă la consumul de droguri.

Premiile au fost acordate cu sprijinul financiar al Consiliului Judeţean Alba.

***

Câştigătorii Concursului Naţional „MESAJUL MEU ANTIDROG”, ediţia a XV-a, faza       judeţeană cu  tema „Pot Altfel”:

■ Secţiunea film de scurt metraj:

Categoria de vârstă: liceu

Locul I            :

– nume şi prenume: Coltor George (coordonator echipă);

– unitatea şcolară: Colegiul Tehnic „Apulum” Alba Iulia, clasa a XI-a;

– Profesor coordonator: Pitea Gabriela.

■ Secţiunea spot antidrog:   

Categoria de vârstă: liceu

Locul I            :

– nume şi prenume: Lazea Andreea-Elena;

– unitatea şcolară: Colegiul Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia, clasa a X-a;

– Profesor coordonator: Humeniuc Ramona.

■ Secţiunea eseu literar:

Categoria de vârstă: gimnaziu

Locul I:

– nume şi prenume: Puican Mădălina;

– unitatea şcolară: Şcoala Gimnazială Singidava, Cugir, clasa a VIII-a;

– Profesor coordonator: Predescu Stela.

Locul II:

– nume şi prenume: Zaharie Mihaela;

– unitatea şcolară: Liceul Teoretic „Petru Maior” Ocna Mureş, clasa a VII-a;

– Profesor coordonator: Hosu Mihaela.

Locul III:

– nume şi prenume: Cordea Alesia;

– unitatea şcolară: Liceul Teoretic „Petru Maior” Ocna Mureş, clasa a VII-a;

– Profesor coordonator: Hosu Mihaela.

 

Categoria de vârstă: liceu

Locul I:

– nume şi prenume: Comşa Iuliana-Maria;

– unitatea şcolară: Colegiul Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia, clasa a X-a E;

– Profesor coordonator: Humeniuc Ramona.

Locul II:

– nume şi prenume: Ghiuşan Norina Gabriela Adria;

– unitatea şcolară: Colegiul Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia, clasa a XI-a;

– Profesor coordonator: Busuioc Carmen. 

Locul III: Barna Maria

– unitatea şcolară: Colegiul Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia, clasa a XI-a;- Profesor coordonator: Bălan Anca.

 

■ Secţiunea arte vizuale pictură:

Categoria de vârstă: gimnaziu

Locul I:

– nume şi prenume: Georgiu Alexandra Maria-Rebeca;

– unitatea şcolară: Liceul Teoretic „Petru Maior” Ocna Mureş, clasa a VII-a;

– Profesor coordonator: Hosu Mihaela.

Locul II

– nume şi prenume: Radu Anda;

– unitatea şcolară: Şcoala Gimnazială Singidava Cugir, clasa a VIII-a;

– Profesor coordonator: Predescu Stela.

Locul III

– nume şi prenume: Mircea Silvia;

– unitatea şcolară: Şcoala Gimnazială Singidava Cugir, clasa a VIII-a;

– Profesor coordonator: Predescu Stela. 

Categoria de vârstă: liceu

Locul I:

– nume şi prenume: David Teodora Ştefania;

– unitatea şcolară: Colegiul Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia, clasa a IX-a;

– Profesor coordonator: Bălan Anca.

Locul II

– nume şi prenume: Jurjiu Maria;

– unitatea şcolară: Liceul Teoretic „Titu Maiorescu” Aiud, clasa a IX-a;

– Profesor coordonator: Costan Zamfira.

Locul III

– nume şi prenume: Medrea Mihaela-Ramona;

– unitatea şcolară: Liceul Teoretic Teiuş, clasa a XI-a;

– Profesor coordonator: Suăraşan Mihaela.

■ Secţiunea arte vizuale grafică:

Categoria de vârstă: gimnaziu

Locul I:

– nume şi prenume: Draguţ Nicol;

– unitatea şcolară: Liceul Tehnologic „Alexandru Domşa” Alba Iulia, clasa a VI-a A;

– Profesor coordonator: Ciobanu Gabriela.

Locul II:

– nume şi prenume: Trif Călin;

– unitatea şcolară: Şcoala Gimnazială „Horea”, clasa a VIII-a A;

– Profesor coordonator: Vlăzan Ioana.

Locul III:

– nume şi prenume: Predescu Darius;

– unitatea şcolară: Şcoala Gimnazială Singidava Cugir, clasa a VIII-a A;

– Profesor coordonator: Predescu Stela. 

Categoria de vârstă: liceu

Locul I:

– nume şi prenume: Negoiţescu Andreea;

– unitatea şcolară: Liceul Teoretic „David Prodan” Cugir, clasa a X-a;

– Profesor coordonator: Boboia Alina.

Locul II:

– nume şi prenume: Popa Daniel;

– unitatea şcolară: Liceul Teoretic „Petru Maior” Ocna Mureş, clasa a XI-a;

– Profesor coordonator: Hosu Mihaela.

Locul III:

– nume şi prenume: Boca Valentin;

– unitatea şcolară: Liceul Teoretic Teiuş, clasa a XI-a;

– Profesor coordonator: Suăraşan Mihaela. 

■ Secţiunea arte vizuale: fotografie

Categoria de vârstă: gimnaziu

Locul I:

– nume şi prenume: Dărăban Roxana;

– unitatea şcolară: Şcoala Gimnazială Singidava Cugir, clasa a VIII-a;

– Profesor coordonator: Predescu Stela.

Locul II:

– nume şi prenume: Puican Mădălina;

– unitatea şcolară: Şcoala Gimnazială Singidava, Cugir, clasa a VIII-a;

– Profesor coordonator: Predescu Stela.

Locul III:

nume şi prenume: Tomoiu Ştefania;

– unitatea şcolară: Şcoala Gimnazială Singidava, Cugir, clasa a VII-a;

– Profesor coordonator: Predescu Stela.

 

Redacția ProAlba
Despre Redacția ProAlba 19085 Articles
E-mail: office@proalba.ro Telefon: 0740.430.128

Fii primul care comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată


*