Festivitate de decernare a premiilor Concursului Naţional „Mesajul meu Antidrog”, ediţia a XV-a

În data de 12 iunie 2018, în sala Mihai Viteazul din cadrul Instituţiei Prefectului Alba, a avut loc festivitatea decernării premiilor Concursului naţional „MESAJUL MEU ANTIDROG”, ediţia a XV-a – faza judeţeană, organizată de Centrul de Prevenire, Evaluare şi Consiliere Antidrog (CPECA) Alba, Consiliul Judeţean Alba şi  Inspectoratul Şcolar al Judeţului Alba. Aflat la cea de-a XV-a ediţie, concursul naţional „MESAJUL MEU ANTIDROG”, implementat de Agenţia Naţională Antidrog, prin Centrul de Prevenire, Evaluare şi Consiliere Antidrog Alba, are drept scop prevenirea consumului de droguri în mediul şcolar, prin implicarea elevilor în activităţi extraşcolare de petrecere a timpului liber. Secţiunile ediţiei a XV-a au fost: eseu literar,  film de scurt metraj,  spot, sport şi arte vizuale. În cadrul concursului, a fost vizată şi implicarea în mai mare măsură a copiilor şi tinerilor în activităţi preventive, ca alternativă de viaţă sănătoasă la consumul de droguri.

Premiile au fost acordate cu sprijinul financiar al Consiliului Judeţean Alba.

***

Câştigătorii Concursului Naţional „MESAJUL MEU ANTIDROG”, ediţia a XV-a, faza           judeţeană cu  tema „Pot Altfel”:

■ Secţiunea film de scurt metraj:

Categoria de vârstă: liceu 

Locul I:

– nume şi prenume: Dondoş Silviu;

– unitatea şcolară: Liceul Tehnologic „Timotei Cipariu” Blaj, clasa a XI-a MA;

– Profesor coordonator: Tomotaş Valeria Cristina.

Locul II:

– nume şi prenume: Popescu Miruna Andrada;

– unitatea şcolară: Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia, clasa a IX-a A;

– Profesor coordonator: Humeniuc Ramona.

Locul III:

– nume şi prenume: Boc Alin;

– unitatea şcolară: Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud, clasa a IX-a A;

– Profesor coordonator: Costan Zamfira. 

■ Secţiunea spot antidrog:    

Categoria de vârstă: liceu 

Locul I       :

– nume şi prenume: Banţa Andreea;

– unitatea şcolară: Colegiul Tehnologic „Timotei Cipariu” Blaj, clasa a XII-a M;

– Profesor coordonator: Anca Andrea.

■ Secţiunea eseu literar:

Categoria de vârstă: gimnaziu 

Locul I:

– nume şi prenume: Poptelecan Ioana Adriana;

– unitatea şcolară: Şcoala Gimnazială „Toma Cocişiu” Blaj, clasa a VII-a C;

– Profesor coordonator: Poptelecan Călin.

Locul II:

– nume şi prenume: Prainer Tania;

– unitatea şcolară: Şcoala Gimnazială „Toma Cocişiu” Blaj, clasa a VII-a A;

– Profesor coordonator: Poptelecan Călin.

Locul III:

– nume şi prenume: Zoltan Liviu;

– unitatea şcolară: Colegiul Tehnic „Alexandru Domşa” Alba Iulia, clasa a VII-a;

– Profesor coordonator: Ciobanu Adriana Gabriela.

Categoria de vârstă: liceu 

Locul I:

– nume şi prenume: Duşa Petronela;

– unitatea şcolară: Liceul „Corneliu Medrea”, Zlatna, clasa a X-a B;

– Profesor coordonator: Rusan Mirela.

Locul II:

– nume şi prenume: Morar Paul;

– unitatea şcolară: Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud, clasa a XII-a;

– Profesor coordonator: Rusu Ramona.

Locul III:

– nume şi prenume: Oarga Claudia;

– unitatea şcolară: Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia, clasa a IX-a;

– Profesor coordonator: Humeniuc Ramona.

■ Secţiunea arte vizuale: pictură

Categoria de vârstă: gimnaziu 

Locul I:

– nume şi prenume: Morar Ştefania;

– unitatea şcolară: Şcoala Gimnazială „Vasile Goldiş” Alba Iulia, clasa a VIII-a;

– Profesor coordonator: Turcu Iuliana.

Locul II:

– nume şi prenume: Popa Ana;

– unitatea şcolară: Liceul cu program Sportiv „Florin Fleşeriu” Sebeş, clasa a VII-a;

– Profesor coordonator: Diane Popa.

Locul III:

– nume şi prenume: Mircea Silvia;

– unitatea şcolară: Şcoala Gimnazială Singidava Cugir, clasa a VI-a;

– Profesor coordonator: Predescu Stela.

Categoria de vârstă: liceu 

Locul I:

– nume şi prenume: Maier Diana;

– unitatea şcolară: Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud, clasa a XII-C;

– Profesor coordonator: Costea Ioana.

Locul II:

– nume şi prenume: Ungvari Giulia;

– unitatea şcolară: Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud, clasa a IX-a AC;

– Profesor coordonator : Costan Zamfira.

Locul III:

– nume şi prenume: Dragomir Paul Nicolae;

unitatea şcolară: Colegiul Tehnic Aiud, clasa a IX-a B;

– Profesor coordonator: Buta Ramona. 

■ Secţiunea arte vizuale grafică: 

Categoria de vârstă: gimnaziu

Locul I:

nume şi prenume: Constantinescu Alessia;

– unitatea şcolară: Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia, clasa a VII-a A;

– Profesor coordonator: Diane Popa.

Locul II:

– nume şi prenume: Bounegru Alexandra;

– unitatea şcolară: Şcoala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia, clasa a VI-a B;

– Profesor coordonator: Diane Popa.

Locul III:

– nume şi prenume: Maxim Thea Elena Maria;

– unitatea şcolară: Liceul Teoretic „Petru Maior” Ocna Mureş, clasa a VIII-a B;

– Profesor coordonator: Hosu Mihaela.

Categoria de vârstă: liceu

Locul I:

– nume şi prenume: Avram Crina Adina;

– unitatea şcolară:  Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud, clasa a XI-a;

– Profesor coordonator: Hamorski Andreea.

Locul II:

– nume şi prenume: Anurien Anda Marina;

– unitatea şcolară: Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud, clasa a IX-a C;

– Profesor coordonator: Costan Zamfira.

Locul III:

– nume şi prenume: Dancea Ioana Diana;

– unitatea şcolară: Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud, clasa a X-a B;

– Profesor coordonator: Tocănel Alina. 

■ Secţiunea arte vizuale: fotografie

Categoria de vârstă: gimnaziu

Locul I:

– nume şi prenume: Comşa Rebeca;

– unitatea şcolară: Şcoala Gimnazială Singidava Cugir, clasa a VI-a;

– Profesor coordonator: Predescu Stela.

Locul II:

– nume şi prenume: Bulubaşa Cristiana;

– unitatea şcolară: Şcoala Gimnazială Singidava Cugir, clasa a VII-a;

– Profesor coordonator: Predescu Stela.

Categoria de vârstă: liceu 

Locul I:

– nume şi prenume: Tuluş Alexandra;

– unitatea şcolară:Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud, clasa a X-C;

– Profesor coordonator: Costan Zamfira.

Locul II:

– nume şi prenume: Savu Anca Diana;

– unitatea şcolară: Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud, clasa a XI-a B;

– Profesor coordonator: Costan Zamfira.

Locul III:

– nume şi prenume: Bogdan Claudiu;

– unitatea şcolară: Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud, clasa a X-a C;

– Profesor coordonator: Costan Zamfira.

 

 

 

Redacția ProAlba
Despre Redacția ProAlba 16880 Articles
E-mail: office@proalba.ro Telefon: 0740.430.128

Fii primul care comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată


*