CÂȘTIGĂTORII competiției Cupa “Muhlbach” la tenis de câmp

În perioada 20-22 octombrie 2018, la Sebeș s-a desfășurat Cupa “Muhlbach”, aflată la ediția a-XIV –a, rezervată sportivilor tenismeni la categoriile 10, 12, 14, 16, 18 ani, băieți și fete.

Competiția de categoria a I-a a fost programată în calendarul competițional organizat de Federația Română de Tenis, anul 2018 și punctează conform regulamentului. S-au înscris peste 120 de sportivi (cifra record) din Alba Iulia, Sebeș, Cugir, Arad, Timișoara, Mediaș, Suceava, Buzău, Petroșani, Sibiu, Baia Mare, Târgu Mureș, Râmnicu Vâlcea, Hunedoara, Târgu Jiu, Deva, Oradea.

Frumoasa bază sportivă Arini, cu cele trei terenuri de tenis, a găzduit întrecerile categoriilor mici de băieți și fete, oferind un spectacol încântător celor prezenți în tribună. Întrecerile au fost viu disputate cu numeroase răsturnări de scor, iar încrâncenarea și dorința de victorie se vedea pe fața fiecărui sportiv.

Câștigătorii primelor locuri sunt:

Categoria 10 ani, Băieți

Loc   I    Chiciudean Cristian (Cluj)

Loc  II    Bercu Mihail (Alba Iulia)

Loc III    Baciu Sarmes Catalin (Alba Iulia)

Pitu Eduard (Alba Iulia)

Categoria 10 ani, Fete

Loc   I     Nagy Olivia (Tg. Mures)

Loc  II    Olariu Andreea (Timisoara)

Loc III    Stanica Maria (Tg. Jiu)

Dumitru Ana (Buzau)

Categoria 12 ani, Băieți

Loc    I     Crisan Matei (Cluj)

Loc   II     Damian Andrei (Alba Iulia)

Loc  III     Popa Patrick (Deva)

Stepanov Bogdan (Zalau)

Categoria 12 ani, Fete

Loc    I     Popa Giulia (Oradea)

Loc   II     Moldovan Briana (Alba Iulia)

Loc  III     Muresan Alessia (Baia Mare)

Labib Naema (Cluj)

Categoria 14 ani, Băieți

Loc    I      Lupu Alexandru (Baia Mare)

Loc   II     Vlad Tudor (Sibiu)

Loc  III     Scafariu Alexandru  (Petrosani)

Stoia Lucas (Alba Iulia)

Categoria 14 ani, Fete

Loc    I     Silivas Andra (Deva)

Loc   II     Lung Ioana (Zalau)

Loc  III     Sandru Denisa (Cugir)

Popa Ana (Alba Iulia)

Categoria 16 ani, Băieți

Loc    I     Giurea Alexandru (Petrosani)

Loc   II     Gligor Razvan (Alba Iulia)

Loc  III     Valceanu Cezar (Tg. Jiu)

Iercosan Radu (Tg. Jiu)

Categoria 16 ani, Fete

Loc   I     Moldovan Alexandra (Alba Iulia)

Loc  II     Negrescu Alexia (Alba Iulia)

Loc III     Luca Ioana (Medias)

Soplea Andreea (Cluj)

Categoria 18 ani, Băieți

Loc    I     Nicula Stefan (Sibiu)

Loc   II     Rosulescu Rares (Petrosani)

Loc  III     Lovas Kevin (Petrosani)

Naidin George (Cluj)

La festivitatea de premiere a participat primarul Municipiului Sebeș, Nistor Dorin și viceprimarul Adrian Bogdan, recompensând munca sportivilor câștigători cu cupe, diplome, plachete, obiecte sportive.

 

Redacția ProAlba
Despre Redacția ProAlba 17087 Articles
E-mail: office@proalba.ro Telefon: 0740.430.128

Fii primul care comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată


*